MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TURİZM AMAÇLI KONUTLARIN SAĞLAMASI GEREKEN NİTELİKLER

KONUTLARIN TURİZM AMAÇLI KİRALANMASI FAALİYETLERİ KAPSAMINDA MÜDÜRLÜĞÜMÜZE MAYIS SONU İTİBARİYLE TOPLAM 14 BİN CİVARINDA BAŞVURU YAPILMIŞ OLUP BELGELENDİRME İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR. İLÇELERİMİZDE BELGELİ KONUTLARA YERİNDE İNCELEMELER YAPILMAYA BAŞLANMIŞ OLUP KONUTLARIN AŞAĞIDAKİ YETERLİLİKLERİ SAĞLIYOR OLMASI ZORUNLUDUR:

A) EN AZ BİR YATAK, TUVALET-BANYO, YAŞAM ALANI İLE MUTFAK DÜZENLEMESİ.

B) KONUTTA SOĞUK VE SICAK SU, YATAK ODALARINDA NİTELİKLİ YATAK, KİŞİ BAŞI BİR YASTIK, YASTIK KILIFI, ÇARŞAF, İKLİM KOŞULLARINA GÖRE PİKE VEYA YORGAN, BANYODA KİŞİ BAŞI YÜZ VE BANYO HAVLUSU.

C) KİMYEVİ YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER (EN AZ 6 KG’LİK-EVİN VE ODALARIN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE ADEDİ VATANDAŞ TARAFINDAN BELİRLENEBİLİR) İLE BANYO-TUVALET HARİÇ SABİT AYRIMI OLAN TÜM BÖLÜMLERDE YANGINA KARŞI DUMAN DEDEKTÖRÜ (PİLLİ-BASİT OLABİLİR), KAPI ARKALARINDA KAÇIŞ MERDİVENİNİN VEYA MÜSTAKİL KONUTLARDA ÇIKIŞ KAPISININ YERİNİ GÖSTEREN KROKİ (BASİT ANLAMDA HAZIRLANMIŞ KROKİ VEYA TABELA OLABİLİR).

Ç) KONUTTA KULLANILAN TEFRİŞ, DEKORASYON, DONANIM VE CİHAZLARIN STANDARTLARA UYGUN, TEMİZ VE BAKIMLI VE ÇALIŞIR DURUMDA OLMASI.