MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Motokros, Atlı Safari ve Trekking


Motokros
Motokros kapalı alanlarda, kapalı bir parkur dahilinde, doğal engeller kullanılarak yapılan bir motosiklet sporudur. Parkurlar 1,5 km'den kısa 3 km'den uzun olmamalıdır.Parkurun en dar yeri 9 mt.'den az olmamalı, seyirci parkurdan en az 1 mt. mesafede olmalıdır.Parkurlarda derin su geçişi ve çok taşlı zeminler olmayacak ve ortalama sürat 50 Km/h'den fazla olmamalıdır. Bodrum’ un eşsiz doğası eşliğinde motokrosu deneyebilirsiniz. 

Atli safari̇
Geçmişte Türklerin vazgeçilmezlerinden olan atlar, günümüzde kentlerde neredeyse hiç kalmadı. Dalyan, Ortaca, Bodrum, Fethiye ve Marmaris  size atlarla buluşma fırsatı da sunuyor. At sahipleri size nasıl at binildiğini, nasıl yönetildiğini kısa sürede öğretecektir.  

Trekki̇ng
Trekking
; doğada, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, genelde hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir.Köyceğiz’de çevredeki yaylalara ve özellikle Gölgeli,  Sandras, Beşparmak Dağları ile Cankurtaran Zirvesi’nde (bölgede rakım yaklaşık 2300 metre), Datça'ya üç kilometre mesafedeki Reşadiye Köyü’nde, Gökova’nın verimli, yemyeşil düzlüğünden başlayarak sırtını Sakar’ın dik yamaçlarına dayayan Akyaka’da doğa yürüyüşleri yapılabilir.

69443,158jpg.png