MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN BAKANIMIZ MUĞLADAYDI.

Kültür  ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın  Bodrum  ilçesinde, yapımı tamamlanan halk plajının açılışını gerçekleştirdi. Plaja girişin ücretsiz olacağını ve makul fiyatlarda yiyecek- içecek servisi yapılacağını belirten Kültür ve Turizm  Bakanı Sayın Mehmet Nuri  Ersoy, bu plajların Antalya  ve Muğla illerinde yaygınlaştırılacağını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın  Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum'un Kumbahçe Mahallesi Tavşanburnu Mevkisi'ndeki halk plajının açılışını yapmak için halk plajına geldi, 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL'ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışını yaptı. Eskiden taşlık olduğu için pek tercih edilemeyen plaja güneşlenme terasları yapıldı ve iskele kuruldu. Böylelikle bölgenin turizm cazibesi artırıldı. Bakan Ersoy'a açılışta bakan yardımcıları Özgül Özkan YAVUZ  ile Nadir Alpaslan, Ak Parti Milletvekili Mehmet Yavuz DEMİR  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, , daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de eşlik etti.
Plajı gezen ve incelemelerde bulunan Sayın Bakanımız  turizm verileri hakkında konuştu. Ramazan ayına rağmen verilerin olumlu olduğunu, yükselişin devam ettiğini söyledi.Programın sonunda halka lahmacun ikramı yapıldı.

BODRUM KALESİ'Nİ GEZDİ
Plaj açılışının ardından Bodrum Kalesi'nde de incelemelerde bulunanKültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, restorasyon hakkında şu bilgileri verdi: 
"Restorasyon bizim için çok önemliydi. Bodrum merkezinin canlanması ve kruvaziyer ziyaretlerinin tekrar programa dahil olabilmesi için acilen kalenin devreye alınması gerekiyordu. geceli- gündüzlü çalışılarak  18 Mayıs’a açılışı yetiştirdik. İkinci hedefimiz sahnenin hizmete alınmasıydı. Burayı sadece turistlik amaçlı görmüyoruz. Turizmden maksimum gelir elde etmeliyiz. Esnafın ve çarşı merkezinin canlanması için sadece kaleyi hizmete açmamız yeterli olmadığını söyledi.

KALEDE KONSERLER VERİLECEK
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan YAVUZ  ise Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Konser Alanı'nda, ilk kez bu yıl, 10 Haziran- 11 Eylül 2 019 tarihleri arasında konserler düzenleneceğini, ilk konserin 10 Haziran'da şef Tolga Taviş yönetiminde, ünlü müzisyen Burhan Öcal ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirileceğini, ilerleyen günlerde Bodrum Oda Orkestrası, İnce Saz, Rubato, Arp Anatolia, 90'lar nostalji gibi birbirinden güzel konserlerin 11 Eylül'e dek devam edeceğini bildirdi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan YAVUZ "Ayrıca konserlerimiz kapsamında, dünyaca ünlü müzisyenimiz İdil BİRET  ise İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 2 Temmuz  tarihinde Bodrum Antik Tiyatro'da sahne alacak. Konserler 17 Haziranda 3 Soprano ve 3 Bas ile başlayacak ve 25 Ağustos'ta İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'na, 
Mario Frangoulis'in eşlik edeceği muhteşem bir konserle sona erecektir. Yaz etkinliklerimiz sadece konserlerle de sınırlı değil. Bodrum, aynı zamanda bu sene, 17'ncisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivaline de, 3- 21 Ağustos tarihleri arasında Bodrum Kalesi'nde ev sahipliği yapacak. Festivalimizde Devlet Opera ve balemizin Frida ve Jizel Modern Dans Gösterileri ile Romeo ve Juliet, Şehrazat  Bale gösterileri yer alırken, aynı zamanda İspanya  ve Gürcistan'dan festivalimize katılan topluluklarımızın dans ve bale gösterileri de festivalimizi renklendirecek." dedi.

 • IMG_3117.jpg
 • IMG_3125.jpg
 • IMG_3127.jpg
 • IMG_3129.jpg
 • IMG_3134.jpg
 • IMG_3139 (1).jpg
 • IMG_3140.jpg
 • IMG_3143.jpg
 • IMG_3150.jpg
 • IMG_3153.jpg
 • IMG_3156.jpg
 • IMG_3173 (2).jpg
 • IMG_3178.jpg