MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANIMIZ SAYIN MEHMET NURİ ERSOY BODRUM'DAYDI.

Bodrum Kalesi’ndeki Restorasyon çalışmalarını incelemek için Bodrum’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK, Ak Parti Milletvekili Sayın Mehmet YAVUZ DEMİR , Bodrum Kaymakamı  Bekir YILMAZ ,Milas Kaymakamı  Eren ARSLAN, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Filiz KARACAAĞAÇ havalimanında karşıladı.

Ertesi Gün Bodrum Kalesi’nde incelemelerle programına başlayan Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a  Bodrum Kalesi’nde Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Filiz KARACAAĞAÇ, Bodrum Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve gazeteciler eşlik etti. Bodrum Kalesi Restorasyon çalışmaları hakkında Muğla Röleve ve Anıtlar Müdürü Bilge ÖZYER’den  bilgi alan Sayın Bakanımız Bodrum Kalesinin yüzde 6 ‘lık bölümünün 15-18 Mayıs Müzeler Haftasında açılışının yapılacağını belirterek restorasyon çalışmalarının ise 18 Mayıs 2020 de bitirilerek Kale’nin tamamının ziyarete açılacağını söyledi.Daha sonra Milas’a hareket edildi.

Milas’ta tarihi mekanları ziyaret ederek , incelemelerde bulundu.Milas’ta ilk olarak Uzunyuva Hekatomnos Kral Mezarı ziyareti ile programına başlayan Sayın Kültür ve Turizm Bakanı burada tarihi Milas halılarını da inceleyerek ,Baltalı Kapı’ya geçti. Baltalı Kapı bölgesinde kültür rotası hakkında ve tarihi yapılar hakkında Milas Müze Müdürü Gülnaz SAVRAN ve Euromos Antik Kenti Kazı Başkanı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Abuzer KIZIL tarafından bilgilendirme yapıldı.

Daha sonra Çöllüoğlu Hanını gezerek Arasta’yı  ziyaret etti.Son olarak Gümüşkesen Anıtı, Yeni Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek Milas programını bitirdi.


165662c2-daaa-4440-86ad-3c574ccea5e5.JPG     IMG_1398.jpg     

IMG_1347.jpg     IMG_1421.jpg

IMG_1433.jpg     IMG_1452.jpg

IMG_1344.jpg     IMG_1359.jpg

IMG_1336.jpg     IMG_1366.jpg