MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

DON KİŞOT BALESİ

DON KİŞOT BALESİ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 16.düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera Balesi'nin bu yıl 16.düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında Don Kişot balesi sahnelendi.Gösteriyi Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet ERSOY da izledi .

Bale gösterisini Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet ERSOY ‘un yanında, Muğla Valisi Sayın Esengül CİVELEK , Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON,Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Filiz KARACAAĞAÇ, Müdür Yardımcısı Osman ENGİNDENİZ , Bodrum Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve Şube Müdürü Adalet ÖZDURUK ve sanatseverler de izledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet ERSOY gösteri öncesi yaptığı açıklamada, Bodrum’u çok sevdiğini , uzun yıllardır Bodrum'a geldiğini belirterek bu tür kültür faaliyetleriyle turizmi geliştirmek gerektiğini , ancak bu etkinliklerin sadece yüksek sezonla sınırlı kalmaması gerektiğini ifade etti.

Bodrum Antik Tiyatrosunda sahnelenen gösteride Don Kişot’u Alkış PEKER, Kitri’yi Büşra AY, Basilio‘yu Erhan GÜZEL, Sancho Panza’yı Ürün İNDERE, Gameche‘yi Özerk TOZKOPARAN, Lorenzo’yu Kerem KURANER, Espada’yı Olcay TUNÇELİ, Mercedes’i Melike KOPER canlandırdı.Yaklaşık 40 kişilik ekibin sahne aldığı gösteriyi Ludwig Minkus’un müzikleri ile Marius Petipa’nın koreografisini Ayşem Sunal SAVAŞKURT sahneye koydu.İki perdeden oluşan bale gösterisi 100 dakika sürdü.

16.Uluslararası Bodrum Bale Festivali 15 Ağustos’ta Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından “ Frida ” balesinin sahnelenmesiyle sona erecek.

IMG_8412.JPG    IMG_8419.JPG

IMG_8441.JPG    IMG_8436.JPG