MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS'TA MÜZELER GÜNÜ KUTLANDI

MÜZELER GÜNÜ

Uluslararası Müzeler Günü kapsamında Milas Müze Müdürlüğü tarafından Uzunyuva Hekatomneion Arkeopark Alanında Muğla Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin katılımı ile el sanatları  ve takı koleksiyonlarından oluşan “Renk Renk Milas: Sanatla Zenginleşen Müzeler” konulu bireysel , karma ve öğrenci sergileri açıldı.

Müzeler Günü programına ve sergi açılışına Milas Kaymakamı Eren ASLAN, Milas Belediye Başkan Yard.  Zeynep ÇINAR, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Yüksekokulu Müdürü  Prof.Dr.Muzaffer DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa BAL, Milas Kent Konseyi Başkanı Yard. Doç. Dr. Mehmet GÜNLÜK çok sayıda akademik personel , Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Müdür Yard. Aysun DOMAT anıtma ve Yatırım İşletmeler Şube Müdürü Aydın DURDU , Milas Müze Müdiresi Gülnaz SAVRAN ve ilçe dışından gelen bir çok konuk katıldı.

Milas Kaymakamı Eren ASLAN ve diğer protokol  üyeleri tarafından serginin açılışı yapıldıktan sonra birlikte sergi gezilerek ilgililerden sergilenen ürünler hakkında bilgi alındı.

Sergi alanının bahçesinde Milas Kent Orkestrası konser verdikten sonra Yaratıcı Drama Ekibi Milas Müzesi  18 Mayıs Müzeler Günü Etkinliklerinde   “Antik Dönemde Bir Gün – Hekatomnidler:Hekromnos’un Veda Sahnesi “  isimli oyun sergiledi. 

IMG_7876.jpg     IMG_7865.jpg

IMG_7867.jpg     IMG_7886.jpg