MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İl Kültür ve Turizm Müdür V. Filiz Karacaağaç  ve beraberindeki Şube Müdürleri 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında   Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek’i makamında ziyaret ettiler.Daha sonra Muğla Atatürk Anıtı'na turizm haftası çelengi konuldu.

Etkinliklerimiz  öğleden sonra Muğla Müzesi’nde devam etti.

Turizm Haftasının açılışına Muğla Valimiz Sayın Esengül Civelek, Vali Yardımcısı  Sayın Kamil Köten , İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral  Sayın Coşkun Sel , İl Emniyet Müdürü Sayın Hakan Çetinkaya , Muğla Büyükşehir Belediye Başkan V.  Sayın Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Sayın Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Celalettin Ekinci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Serkan ÖÇALMAZ, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Bülen Karakuş,sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Filiz Karacaağaç Turizm Haftası açılış töreninde  yaptığı  konuşmada; öncelikle en büyük dileğimiz, bacasız sanayi dediğimiz turizmin sadece sezonluk değil yıl boyunca sürdürülmesi, ilimiz turizminin çok daha iyi noktalara gelmesi olduğunu belirtti.

Bu çerçevede , turizmin önemi konusunda toplumda farkındalığı  arttırmak, turizm  bilincini geliştirmek, doğal ,tarihi ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmak ,iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle turizm haftasının kutlandığını  belirtti .

İlimizde turizmin geliştirilmesi için yaptıkları çalışmalarla desteklerini esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile sektör  temsilciliklerimize , Turizm Haftası etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, bol kazançlı bereketli bir turizm yılı olmasını diledi.

Etkinliğimizde  Kültür ve Turizm Bakanlığı yerel sanatçılarından Mustafa Bozdağ tarafından müzik dinletisi sunuldu, Göktepeli Kadınlar halk oyunları gösterisi yaptı.

Daha sonra Valimiz Sayın Esengül Civelek ve beraberindeki protokol ve vatandaşlarımızla birlikte İl Kültür ve Turizm Şube Müdürümüz Aydın Durdu’nun  Muğladan adlı fotoğraf sergisini gezdiler. 

IMG_7419.jpg     IMG_7424.jpg

IMG_7429.jpg     IMG_7427.jpg

IMG_7433.jpg     IMG_7451.jpg

IMG_7444.jpg
     IMG_7468.JPG