MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

YAYGIN TURİZM EĞİTİM SEMİNERİ

YAYGIN TURİZM EĞİTİM SEMİNERİ DRAMA GÖSTERİSİYLE ANLATILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü ile Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Turizm Çalışanlarına Yönelik Yaygın Eğitim Semineri “30 Ocak Fethiye, 31 Ocak Marmaris, 1 Şubat Bodrum olmak üzere üç ilçemizde gerçekleştirilmiştir.

Ankara Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden öğretim görevlilerinin verdiği seminerde turistlere nasıl yaklaşılacağı, üniversite öğrencilerinin drama gösterimleriyle aktarıldı.

Düzenlenen eğitim seminerine Kültür Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Sayın  Kerem Dursun Tezcan, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Filiz KARACAAĞAÇ, Fethiye Kaymakamı  Sayın Muzaffer ŞAHİNER, Marmaris Kaymakamı Sayın Celalettin YÜKSEL, Bodrum Kaymakamı Sayın Bekir YILMAZ, Türsab yetkilileri katıldılar. Esnaf, polis, jandarma, zabıta ekipleri, şoförler, tekneciler ayrıca turizmle ilgilenen bir çok meslek kuruluşları da seminerlere yoğun ilgi gösterdiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü Turizm Eğitim Dairesi Başkanı Sayın Kerem Dursun Tezcan,  insan kaynaklarının öneminin farkında olduklarını, bu konuda birçok faaliyet yürüttüklerini, bu kaynakları sadece turizm seyahat acenteleri şeklinde düşünmediklerini esnaf, zabıta,  polis ve jandarmanın bizim için turizme aynı etkiyi yapabilen meslek grupları olduğunu,  eğitimleri yeni bir bakış açısıyla, drama yöntemleriyle yaptıklarını ifade ederek, turizmde iletişim ve iletişimde yaşanan sorunların giderilmesi veya olumlu davranışların turizme nasıl yansıdığını gördüklerini ifade etti.

IMG_6406.JPG     IMG_6433.JPG

IMG_6490.JPG     IMG_6306.JPG