MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇİN ZHEJİANG TV MEDYA GRUBU FETHİYEDEYDİ

Muğla’nın Fethiye İlçesinde ,Çin’in Zhejiang televizyonunun yaklaşık 1 milyar izleyicisi bulunan 24 saat isimli yarışma programının çekimleri tamamlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Türkiye’deki Survivor programının benzeri olan 24 saat programı için gelen ekip ilçe merkezinde turistik işletmelerde ayrıca dünyaca tanınan Babadağ, Ölüdeniz,Kayaköy, Çalış, Göcek 12 Adalar ve Üzümlü gibi yerlerde çekim yaptı.Yarışma Programında Çin’in ünlü oyuncuları yer aldı.

Set sorumlusu Zhou Xin,yaklaşık bir aydır program için Fethiye’de bulunuyoruz.Fethiye de bir çok yeri gezdik ve çok beğendik dedi.Çekimler sırasında bölgede yaşayanların kendilerine çok sıcak davrandığını belirten Xin bu programın Çinde izlenen ilk 3 yarışma programından birisi olduğunu ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla 11.01.2018 Perşembe günü Fethiye’de Çinliler için   düzenlenen gala yemeğine Fethiye Kaymakamı  Muzaffer ŞAHİNER ,Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür V. Filiz KARACAAĞAÇ,Fethiye Belediye Başkanı Behçet SAATÇİ,Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet YALAPALI, Göcek Sahil Güvenlik Bot Komutanı Osman AYVAZ ,ilgili kurum amirleri,seyahat acentaları ,otelciler, tekneciler ve sektörün önde gelen temsilcileri katıldılar.

Gala yemeğinde konuşma yapan Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür V. Filiz KARACAAĞAÇ bilindiği üzere 2018 yılı Çin’de “Türkiye Turizm Yılı “ilan edilmiştir.Yıl boyunca iki ülke işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlikler her iki ülkede turizmin gelişmesine ivme kazandıracağını belirtti.Fethiye’de Zhejiang TV tarafından gerçekleştirilen bu programın Bölgemizin Çin’de daha iyi tanınmasına ,iki ülke halkının kültürel,ekonomik ve sosyal ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.  

IMG_5901.JPG     IMG_5905.JPG

IMG_5908.JPG     IMG_5914.JPG

IMG_5915.JPG     IMG_5919.JPG

IMG_5926.JPG     IMG_5927.JPG