MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

85.FICC KAMPÇILAR VE KARAVANCILAR ETKİNLİĞİ

Kamp-Karavan turizmi konusunda ülkemizi 50 senedir Uluslararası camiada temsil eden Türkiye Kamp ve Karavan Derneği'nin ev sahipliği yaptığı 85.FICC Dünya Kampçılar ve Karavancılar etkinliği 17-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İlimiz Datça ilçesi sınırları içerisinde AKTUR Kamp alanında yapıldı.
18 Mayıs 2017 Perşembe günü açılış kokteyliyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Valimiz Sayın Amir ÇİÇEK yaptı.Ardından 21.Dönem Milletvekili Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Genel Başkanı Sayın Metanet ÇULHAOĞLU ve FICC Başkan Vekili konuşmalarını yaptılar.Ve sonrasında İl Müdürümüz Sayın Veli ÇELİK'e plaket takdim edildi.
Tanışma ve dostluk toplantıları olarak nitelendirilen  ve ülkelerin turizm potansiyellerini ve kendilerini tanıtmaları açısından önem arz eden etkinlik, Türk Halk Müziği,Yemekli Türk Günü, Köy Düğünü, Sanat Müziği; Mehter,Mevlevi,Batı Müziği ve Su Sporları gibi gösterilerle devam etti. 
Müdürlüğümüz ve AKTUR organizasyonunda yapılan açılış kokteyli ve yine Müdürlüğümüz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi organizasyonunda yapılan yemekli Türk günü Bakanlığımızca desteklenmiş olup, 8 gün süren etkinlik 26 Mayıs Cuma günü sona erdi.

IMG_3921.JPG     IMG_3882.JPG