MUĞLA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TURİZM HAFTASI BASIN BİLDİRİSİ

TURİZM HAFTASI BASIN BİLDİRİSİ

Ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda toplumda farkındalığı arttırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda; doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak  ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını  sağlamak  amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında “Turizm Haftası” kutlanmaktadır.

Bacasız Sanayi olarak nitelendirilen turizm sektörü ilimiz açısından da büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda bu yıl 41.si düzenlenecek olan “Turizm Haftası” ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Muğla Menteşe’den Sarnıç Köyü’ne hareket edilecek olup, Sarnıç Köyü Turnalı arası doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir. Turnalı Köyü’nde öğle yemeğinin ardından tekne ile Sedir Adası’na hareket edilecek, burada Turizm Haftası kapsamında Valimiz Sayın Amir ÇİÇEK’in açılış konuşmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek, müteakiben Müdürlüğümüzce düzenlenen Instagram Yarışması duyurusu yapılacaktır. Ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan DİLER tarafından “Kedrai Antik Kenti” tanıtılacak ve gezilecektir.

Turizm Haftası kapsamında düzenlenen  Instagram Yarışması  19 Nisan 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak olup, yarışmaya katılmak isteyenler, yarışmaya ait bilgi formuna Müdürlüğümüz web sitesi www.muglakulturturizm.gov.tr adresinden ulaşabilirler.Halkımıza önemle duyurulur.